22 stycznia 2013 roku mieliśmy okazję gościć w Zielonej Górze zespół Oberschlesien. Jeden z muzyków (Bronek Lewandowski) poprowadził przed koncertem warsztaty gitarowe dla młodych adeptów gitarowego rzemiosła. Głównym ich organizatorem była nasza szkoła, w której na co dzień wspólnie z uczniami gramy i zgłębiamy tajniki m.in. gitary. Dziękujemy klubowi 4 Róże dla Lucienne za udostępnienie lokum na warsztaty, dzięki czemu od razu po warsztatach, byliśmy na miejscu, gdzie około godziny 20:00 rozpoczął się niesamowity spektakl muzyczny - koncert Oberschlesien!